Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Konkurs #małekroki (2020-06-10)

Lubisz pisać? Potrafisz zwięźle wyrażać swoje myśli? Podejmij wyzwanie i sprawdź swoje umiejętności reporterskie. Weź udział w ogłoszonym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce konkursie pt. „#małekroki” i napisz felieton reporterski na… Instagram! Nagrodą są trzy miejsca na jednodniowe spotkanie warsztatowe prowadzone przez Mariusza Szczygła – laureata nagrody Nike.

Koronawirus SARS-CoV-2 w ciągu zaledwie miesiąca zmienił nasz dotychczasowy styl życia. Nałożone restrykcje mocno ograniczyły możliwości podróżowania. Kontakty z rodziną czy przyjaciółmi przeniosły się do Internetu. Teraz Europa małymi krokami zaczyna wracać do życia. W kolejnych krajach UE otwierają się restauracje, zakłady fryzjerskie czy siłownie. W czerwcu i lipcu większość państw członkowskich planuje otworzyć granice. Będziemy mogli odwiedzić osoby i miejsca, za którymi tęsknimy. Ale zanim będzie to możliwe, o swoich przyjaciołach możemy napisać.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce ogłosiło konkurs pt. ”#małekroki”, w którym można opisać swojego przyjaciela/przyjaciółkę z innego kraju Unii Europejskiej. Kogoś za kim tęsknimy, a kogo jeszcze nie możemy osobiście zobaczyć. Tekst należy przesłać w formie felietonu reporterskiego. To krótka, skondensowana opowieść o kimś lub o czymś, w której autor może podzielić się swoją opinią, refleksją. Często w dowcipny sposób. Wyzwanie jest tym bardziej trudne, że felieton ma być napisany na Instagram, który dodatkowo stawia ograniczenia, co do długości tekstu i ma swój styl narracji.


ZASADY KONKURSU

Aby wziąć udział w konkursie trzeba przesłać tekst (od 1800 do 2000 znaków ze spacjami) o bliskiej nam osobie mieszkającej w innym kraju Unii Europejskiej. Do tekstu należy dołączyć zdjęcie lub grafikę przedstawiającą tę osobę, bądź miejsce, przedmioty, które się nam z nią kojarzą oraz hashtagi, którymi chcielibyśmy oznaczyć naszą pracę, m.in. hashtag kraju, z którego pochodzi bohater/ka felietonu. Prace konkursowe można przesyłać od 8 czerwca do 8 lipca br. włącznie na adres  "> (link sends e-mail).

Szczegóły konkursu, regulamin i podpowiedzi, jak napisać felieton reporterski znajdują się na profilu Komisji Europejskiej na Instagramie(link is external) oraz na stronie www.malekroki.eu(link is external). Warto tam zaglądać i być na bieżąco z informacjami o konkursie.


NAGRODY

Nagrodą w konkursie są trzy miejsca na jednodniowe spotkanie warsztatowe prowadzone przez Mariusza Szczygła – reportera, redaktora i wydawcę książek literackich, laureata nagrody Nike. Mariusz Szczygieł, wraz z przedstawicielem Komisji Europejskiej, będzie także zasiadał w jury konkursu. Laureaci konkursu, otrzymają również najnowszą książkę Mariusza Szczygła pt. „Osobisty przewodnik po Pradze” z autografem autora. Książkę otrzymają też autorzy 10 wyróżnionych prac. Wybrane prace zostaną opublikowane na profilu Komisji Europejskiej na Instagramie oraz na stronie konkursowej www.malekroki.eu(link is external).


DODATKOWE INFORMACJE

Kontakt:  "> (link sends e-mail)

Komisja Europejska jest organem wykonawczym Unii Europejskiej, niezależnym od rządów państw członkowskich UE. Zadaniem Komisji jest reprezentowanie interesów UE jako całości. KE przygotowuje projekty nowych aktów prawnych, które następnie prezentuje Parlamentowi Europejskiemu oraz Radzie UE. Jest również odpowiedzialna za wprowadzanie w życie ustawodawstwa wspólnotowego, prowadzi programy unijne, nadzoruje wszystkie unijne agencje i zarządza budżetem UE. Komisja Europejska ma swoje przedstawicielstwa we wszystkich krajach członkowskich UE.

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl