Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Znaleziono 1911 wiadomości.

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego - pierwsze zadania posłów do PE 9. kadencji (2019-06-26)

Wyborcy w Unii Europejskiej wybrali nowych posłów do Parlamentu Europejskiego podczas wyborów europejskich w dniach 23-26 maja. Ponad 200 milionów Europejczyków poszło do urn, dzięki czemu frekwencja osiągnęła rekordowe 51%. Nowa kadencja Parlamentu Europejskiego rozpoczyna się 2 lipca.

Nagroda dla Społeczeństwa Obywatelskiego 2019 (2019-06-24)

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji Nagrody dla Społeczeństwa Obywatelskiego pod hasłem "Więcej kobiet w europejskim społeczeństwie i w gospodarce".

Zdrowe życie w całej UE (2019-06-24)

- Promując zdrowie, inwestujemy w naszą przyszłość – powiedział komisarz Vytenis Andriukaitis podsumowując dwa lata działań odnoszących się do tzw. wezwania z Tartu w sprawie zdrowego stylu życia.

Hiszpańska fiesta w Nowej Soli (2019-06-19)

Spotkanie z malarstwem hiszpańskim, kulturą i tradycją okraszone aromatyczną kuchnią z rejonu Półwyspu Iberyjskiego to atrakcje wieczoru hiszpańskiego zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Nowej Soli przy współpracy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra.

RODO? Wiem! (2019-06-18)

Rok po wprowadzeniu w życie unijnego rozporządzenia o ochronie danych Komisja Europejska publikuje wyniki badania Eurobarometr na temat RODO.

Rankingi innowacyjności 2019 (2019-06-18)

Kraje skandynawskie oraz Holandia – to liderzy innowacyjności w Unii Europejskiej. Polska w Europejskim Rankingu Innowacyjności jest na piątym miejscu od końca.

Juvenes Translatores: edycja polska (2019-06-18)

Od 12 lat Komisja Europejska organizuje ogólnoeuropejski konkurs tłumaczeniowy dla uczniów szkół średnich „Juvenes Translatores”. Zgadnie z regulaminem w konkursie może wziąć udział określona liczba szkół z każdego państwa członkowskiego UE.

Drezno- „Florencja nad Łabą” (2019-06-15)

W ramach projektu lekcji europejskich w terenie realizowanych przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra grupa uczniów, rodziców i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowej Soli wybrała się na wycieczkę do Drezna

28 krajów UE gra miejska w pałacu (2019-06-12)

Uczniowie z Zespołu Edukacyjnego nr 7 w Zielonej Górze z inicjatywy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra i Zielonogórskiego Ośrodka Kultury rozegrali grę miejską w parku dworskim z XIX w. , przy byłej siedzibie von Stoschów w Starym Kisielinie.

Lekcja w Nowej Soli (2019-06-11)

Lekcja promująca wiedze o kulturze i tradycjach Hiszpanii odbyła się na statku wycieczkowym Laguna, który wyruszył w rejs po Odrze z portu w Nowej Soli.

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl