Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Znaleziono 1736 wiadomości.

Europejski Festiwal Filmowy (2018-10-17)

Już ósmy raz w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbył się Europejski Festiwal Filmowy „Baza tożsamości regionalnej”.

Gutenberg w Zielonej Górze (2018-10-16)

Biblioteka Obcojęzyczna oraz Dział Zbiorów Specjalnych wspólnie z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra zaprosili blisko 160 uczniów z zielonogórskich szkół podstawowych na spotkanie ze złotnikiem z Moguncji czyli Janem Gutenbergiem.

12 pytań o przyszłość Europy (2018-10-16)

Komisja Europejska rozpoczęła w tym roku skierowane do wszystkich Europejczyków internetowe konsultacje społeczne, zwracając się do nich z pytaniem, w którym kierunku ma podążać Unia Europejska.

Szansa dla 10 tys. polskich firm (2018-10-12)

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i PKO Leasing S.A. zawarły umowę w ramach unijnego programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw i małych i średnich przedsiębiorstw (COSME)

Ziemia Lubuska pełna tajemnic – nie dla gorzowskich uczniów (2018-10-10)

Z inicjatywy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta zorganizowano dwie wycieczki edukacyjne po Gorzowie Wlkp., w ramach VIII festiwalu filmowego „Baza Tożsamości Regionalnej".

Prawie dwa miliardy z UE na budowę odcinka trasy S3 (2018-10-09)

Umowę dofinansowania budowy trasy S3 w wysokości prawie 1,9 miliarda złotych podpisano wczoraj (8 października) w Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Dni niemieckie (2018-10-09)

Biblioteka Obcojęzyczna oraz Dział Zbiorów Specjalnych zapraszają na Dni niemieckie w zielonogórskiej bibliotece w ramach 6. Dni Polsko-Niemieckich Uniwersytetu Zielonogórskiego, które odbędą się w dniach 15-16 października.

Niższy VAT na ebooki (2018-10-08)

Wydawcy publikacji elektronicznych będą mogli korzystać z preferencyjnych stawek VAT, tak jak w przypadku książek papierowych – ustalili ministrowie finansów wspólnoty.

Skuteczne nauczanie języków obcych (2018-10-05)

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada 26 września Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze zorganizowali dla lubuskich nauczycieli języków obcych konferencję

Lekcje o językach obcych (2018-10-03)

Z okazji Europejskiego Dnia Języków obcych obchodzonego co roku 26. września konsultanci Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra zorganizowali cykl zajęć edukacyjnych w lubuskich szkołach

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl