Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Znaleziono 2285 wiadomości.

Termin zgłoszeń do Nagrody im. Karola Wielkiego dla Młodzieży został przedłużony. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 lutego br. (2014-01-17)

Konkurs, organizowany wspólnie przez Parlament Europejski i Fundację Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie, adresowany jest do osób w wieku od 16 do 30 lat, które realizują projekty ułatwiające porozumienie i współpracę między obywatelami krajów europejskich oraz budujące poczucie europejskiej tożsamości.

Instrumenty polityki spójności - wsparcie dla regionu (2014-01-17)

24 lutego br. w ramach cyklu Perspektywa finansowa 2014-2020 odbędzie się debata, którą wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra organizuje dla przedstawicieli biznesu, samorządu, uczelni oraz ekspertów. Serdecznie zapraszamy do Regionalnego Centrum Technologii i Wiedzy Interior w Nowej Soli przy ul. Inżynierskiej 8.

Młody Parlament Europejski – polsko – niemieckie warsztaty dla nauczycieli (2014-01-16)

Dlaczego frekwencja w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła w Polsce jedynie nieco ponad 24%? Co jest przyczyną systematycznie malejącej frekwencji w eurowyborach wśród naszych zachodnich sąsiadów?

Eurobarometr: "Na rok przed wyborami europejskimi w 2014 r." - cz. III (podsumowanie) (2014-01-14)

Ponad 70% Polaków wie, że posłowie do Parlamentu Europejskiego wybierani są przez wszystkich obywateli w wyborach powszechnych, a 50% chce, by w przyszłości Parlament odgrywał większą rolę niż obecnie - tak wynika z właśnie opublikowanej trzeciej części sondażu Eurobaromter (EB79.5) "Na rok przed wyborami europejskimi w 2014 roku".

Zostań jurorem w konkursie „Nakręć się na wybory!” (2014-01-14)

Ruszyło internetowe głosowanie w konkursie dla uczniów "Nakręć się na wybory!", którego organizatorem jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Można przeobrazić się w jurora i wskazać najlepsze spoty filmowe zachęcające do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W maju wybory do Parlamentu Europejskiego – Polacy po raz trzeci będą wybierać swoich przedstawicieli (2014-01-14)

W maju Polacy wybiorą 51 posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy będą ubiegać się o mandat z 13 dużych okręgów wyborczych. Konstytucjonaliści, zwracają uwagę na skomplikowaną ordynację, niską frekwencję w minionych wyborach do PE, która może wynikać z niewiedzy o ich znaczeniu.

Grecja po raz piąty przejęła przewodnictwo w Unii Europejskiej (2014-01-13)

Ateny zapewniły, że i tym razem są gotowe stawić czoła najważniejszym wyzwaniom Wspólnoty. Ożywienie unijnej gospodarki, walka z bezrobociem i nielegalną imigracją – to główne priorytety, jakie stawia sobie grecka prezydencja.

Zapytaj o Europę! (2014-01-10)

Już 16 stycznia za pośrednictwem platformy społecznościowej Google+ możecie wciąć udział w interaktywnej debacie o przyszłości Europy. Jej głównym gościem będzie wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viviane Reding!

Unia optymistyczna (2014-01-10)

Europejczycy z nadzieją patrzą w przyszłość – ponad połowa respondentów najnowszego Eurobarometru uważa, że sytuacja gospodarcza poprawia się. Rośnie też odsetek osób, które pozytywnie ocenia unijne działania związane z wyjściem z kryzysu. Największe obawy wciąż wzbudza bezrobocie.

Europejski dom - jak zwiększyć zaufanie obywateli UE - przedłużony termin wypełniania ankiet (2014-01-08)

Według najnowszych badań w ramach Unii Europejskiej (UE) zaledwie jedna trzecia z ponad 30 000 respondentów jest przekonana, że jest dobrze poinformowana w kwestii swoich praw, jako obywatela. Zaufanie do Unii Europejskiej stopniowo obniżało się na przestrzeni ostatnich paru lat, pomimo że ogólnie nadal przekracza ono zaufanie obywateli do rządów krajowych.

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl