Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Znaleziono 2285 wiadomości.

Drogi w UE: mniej ofiar (2021-04-21)

4 tys. osób mniej straciło życie na drogach UE w 2020 r., zaś wskaźnik ofiar śmiertelnych spadł do rekordowo niskiego poziomu. W Polsce w ciągu roku spadek wyniósł 15 proc. – z 77 do 65 ofiar śmiertelnych na drogach w odniesieniu do miliona mieszkańców. Nie udało się jednak osiągnąć ogólnounijnego celu zakładającego ograniczenie o 50 proc. ofiar w ciągu dekady. Najbezpieczniej wciąż jeździ się w Szwecji.

Pomoc dla Przewozów Regionalnych (2021-04-21)

Wsparcie państwa na restrukturyzację dla spółki Przewozy Regionalne zostało zatwierdzona przez Komisję Europejską. Polska zobowiązała się jednocześnie na szybsze otwarcie regionalnych przewozów pasażerskich na konkurencję.

Cyfrowi przestępcy nie odpuszczają w czasie pandemii (2021-04-20)

Komisja Europejska zaprezentowała 5-letnią strategię na rzecz pobudzenia współpracy w UE i lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych w dochodzeniach.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy: dołącz do debaty! (2021-04-20)

Ruszyła wielojęzyczna platforma cyfrowa Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Jest dostępna w 24 językach i umożliwi uczestnictwo w wydarzeniach on-line oraz dzielenie się pomysłami na każdy temat dotyczący przyszłości wspólnoty.

Wsparcie unijne dla psów przewodników (2021-04-16)

Pies przewodnik to dla osoby niewidomej szansa na samodzielne funkcjonowanie. Wyszkolenia czworonożnego asystenta wiąże się jednak z dużymi kosztami. Z pomocą przychodzą unijne dotacje.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Zielonej Górze (2021-04-13)

Dzięki Funduszom Europejskim Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Zielonej Górze przeszedł gruntowną modernizację i rozbudowę.

Reagowanie kryzysowe bez VAT (2021-04-13)

Komisja Europejska zaproponowała zwolnienie z podatku od wartości dodanej (VAT) towarów i usług udostępnianych przez Komisję Europejską, organy i agencje UE państwom członkowskim i obywatelom w czasach kryzysu.

123 mln euro na badania koronawirusa (2021-04-08)

KE uruchamia 123 mln euro z nowego programu UE w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont Europa” na pilne badania nad wariantami koronawirusa.

Życzenia Wielkanocne (2021-04-02)

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc z restrykcjami. Jak wygląda w Europie (2021-04-02)

Zaostrzone restrykcje obowiązują w większości krajów w Europie. Podobnie jak w zeszłym roku, podczas Świąt Wielkanocnych Europejczycy nie mogą spotykać się w większym gronie, a restauracje i miejsca rozrywki będą zamknięte.

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl