EUROPE DIRECT Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Szukaj aktualności

Znaleziono 2393 wiadomości.

Nasza publikacja: Europa oczami dzieci (2013-04-12)

Zachęcamy do pobierania elektronicznej wersji publikacji Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Zielonej Górze "Europa oczami dzieci". Książeczka zawiera podstawowe informacje o Unii Europejskiej, qiuzy i zagadki dla dzieci.

Dialog społeczny poddawany jest w Europie ciężkiej próbie (2013-04-11)

Według opublikowanego przez Komisję Europejską raportu trwający kryzys gospodarczy stanowi poważne wyzwanie dla dialogu pomiędzy przedstawicielami pracowników i pracodawców oraz rządami. Raport pokazuje, że przeprowadzonym ostatnio reformom rządowym nie zawsze towarzyszył w pełni skuteczny dialog społeczny, co w efekcie dało w Europie stosunki pracy coraz bardziej nacechowane konfliktami.

Zapraszamy do konkursu Euroscola - nagrodą wyjazd do Parlamentu Europejskiego (2013-04-10)

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu Euroscola, w którym nagrodą jest dofinansowywany wyjazd do Parlamentu Europejskiego w roku szkolnym 2013/2014. Gra przeznaczona jest dla szkół ponadgimnazjalnych.

Interaktywna debata: „To nasza Europa: Bądźmy aktywni!” (2013-04-09)

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu zapraszają do udziału w interaktywnej debacie „To nasza Europa: Bądźmy aktywni!” organizowanej przez Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Rusza system informacyjny Schengen SIS II (2013-04-09)

Właśnie rozpoczął działanie system informacyjny Schengen drugiej generacji (SIS II). Ma on zwiększyć swobodę przemieszczania się w strefie Schengen oraz podwyższyć jej bezpieczeństwo.

Poznaj Consumer Classroom - takiej strony jeszcze nie było! (2013-04-04)

Polecamy nową, a przydatną stronę w sieci. Consumer Classroom to portal społecznościowy dla nauczycieli, umożliwiający dostęp do ogromnej biblioteki materiałów z zakresu edukacji konsumenckiej z całej UE. To także interaktywne narzędzia pozwalające na przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

Startuje druga edycja konkursu Generations@school (2013-04-03)

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji konkursu generations@school w czasie Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012, mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie drugiej edycji tej inicjatywy!

Bezpłatne szkolenie dotyczące programu "Młodzież w działaniu" (2013-04-03)

Stowarzyszenie POLITES zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym programu "Młodzież w działaniu", które odbędzie się 13 kwietnia 2013 w Gorzowie Wielkopolskim w Hotelu Mieszko (ul. Kosynierów Gdyńskich 82). Warto skorzystać, bo 1 maja mija kolejny termin składania wniosków do programu.

Europe Direct włącza się w akcję "Dając Krew, Dajesz Szansę" (2013-03-20)

Pod hasłem "Dając Krew, Dajesz Szansę" 21 marca rusza wiosenna akcja Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego zmierzająca do zebrania jak największej ilości krwi na terenie całego województwa. Wśród organizatorów imprezy jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Zielonej Górze. Na tych, którzy zdecydują się na udział w przedsięwzięciu i oddadzą swą krew, czekają przygotowane przez nas upominki-niespodzianki.

Dotacje na badania naukowe w ramach programu „Marie Curie” (2013-03-19)

Program działań „Marie Curie”: Komisja zaprasza do składania wniosków o przyznanie dotacji na badania naukowe, obejmujących kwotę 227 mln EUR

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl