EUROPE DIRECT Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Szukaj aktualności

Znaleziono 2480 wiadomości.

Pomoc państwa: Komisja przyjmuje nowe zasady wspierania kinematografii (2013-11-15)

Komisja Europejska przyjęła zmienione kryteria oceny programów stosowanych przez państwa członkowskie w celu wspierania produkcji filmów oraz innych utworów audiowizualnych na podstawie przepisów UE dotyczących pomocy państwa.

Miasteczko ruchu drogowego w Gorzowie Wlkp. otwarte [video] (2013-11-15)

Wojewoda Jerzy Ostrouch wspólnie z wiceministrem spraw wewnętrznych Marcinem Jabłońskim i prezydentem miasta Tadeuszem Jędrzejczakiem otworzyli Miasteczko Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. - To projekt który przybliży nas do realizacji programu Wizja Zero, czyli braku wypadków z udziałem dzieci na polskich drogach - powiedział Marcin Jabłoński podczas otwarcia obiektu.

Świat, jaki lubisz - "Bioróżnorodne Pastwiska" najlepsze! (2013-11-13)

Komisja Europejska ogłosiła zwycięzcę konkursu „Świat, jaki lubisz” na najlepsze rozwiązania problemu zmiany klimatu.

Konkurs na najlepszą krzyżówkę o tematyce unijnej rozstrzygnięty! (2013-11-13)

Kraj, który jako ostatni dołączył do UE, ile gwiazdek znajduje się na fladze UE, co to jest Europol, gdzie mieści się siedziba Europejskiego Banku Centralnego… to tylko niektóre spośród krzyżówkowych pytań.

Konsultanci Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra przeprowadzili lekcje europejskie (2013-11-07)

W dniu 7 listopada 2013r. konsultanci Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra przeprowadzili 3 lekcje europejskie dla uczniów klas III Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nowej Soli.

Miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze otwarte! (2013-11-07)

- Bardzo zależy mi na tym, aby zmalała liczba ofiar wypadków drogowych. W tych wypadkach giną dzieci i młodzież. W ubiegłym roku w naszym kraju zginęło pięcioro dzieci, w ok. 90 zdarzeniach drogowych również dzieci były ofiarami – mówił podczas otwarcia miasteczka Jerzy Ostrouch, wojewoda lubuski.

Debata o przyszłości – trzecie spotkanie (2013-11-06)

- Jestem przekonany, że wspólne działania spowodują, że nasz region będzie jeszcze lepiej przygotowany do pozyskiwania środków w nowej perspektywie unijnej – rozpoczął wojewoda Jerzy Ostrouch trzecią konferencję z cyklu „Debaty o przyszłości”.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pozdrowienia z europejskich wakacji” (2013-11-06)

Ostatni dzień października. Za oknem jesienna słota, a w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra zrobiło się ciepło, kolorowo, wakacyjnie…. To wszystko za sprawą ponad 250 prac, które zostały nadesłane na konkurs „Pozdrowienia z europejskich wakacji.

Miasteczko Ruchu Drogowego (2013-11-06)

W ramach wspólnej realizacji zadania pn. „Budujemy miasteczka ruchu drogowego” Wojewoda Lubuski zawarł porozumienia z Miastem Gorzów Wlkp. i Zielona Góra na wybudowanie miasteczek ruchu drogowego. Projekt został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

Polska Cyfrowa – wyzwanie przyszłości (2013-11-05)

Korzyści, wyzwania i plany na przyszłość w oparciu o wykorzystanie najnowszych technologii to temat konferencji „Polityka spójności oparta na wynikach - Polska Cyfrowa”, w której na zaproszenie wojewody Jerzego Ostroucha wziął udział minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl