EUROPE DIRECT Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Szukaj aktualności

Znaleziono 2481 wiadomości.

Eurobarometr: "Na rok przed wyborami europejskimi w 2014 r." - cz. III (podsumowanie) (2014-01-14)

Ponad 70% Polaków wie, że posłowie do Parlamentu Europejskiego wybierani są przez wszystkich obywateli w wyborach powszechnych, a 50% chce, by w przyszłości Parlament odgrywał większą rolę niż obecnie - tak wynika z właśnie opublikowanej trzeciej części sondażu Eurobaromter (EB79.5) "Na rok przed wyborami europejskimi w 2014 roku".

Zostań jurorem w konkursie „Nakręć się na wybory!” (2014-01-14)

Ruszyło internetowe głosowanie w konkursie dla uczniów "Nakręć się na wybory!", którego organizatorem jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Można przeobrazić się w jurora i wskazać najlepsze spoty filmowe zachęcające do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W maju wybory do Parlamentu Europejskiego – Polacy po raz trzeci będą wybierać swoich przedstawicieli (2014-01-14)

W maju Polacy wybiorą 51 posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy będą ubiegać się o mandat z 13 dużych okręgów wyborczych. Konstytucjonaliści, zwracają uwagę na skomplikowaną ordynację, niską frekwencję w minionych wyborach do PE, która może wynikać z niewiedzy o ich znaczeniu.

Grecja po raz piąty przejęła przewodnictwo w Unii Europejskiej (2014-01-13)

Ateny zapewniły, że i tym razem są gotowe stawić czoła najważniejszym wyzwaniom Wspólnoty. Ożywienie unijnej gospodarki, walka z bezrobociem i nielegalną imigracją – to główne priorytety, jakie stawia sobie grecka prezydencja.

Zapytaj o Europę! (2014-01-10)

Już 16 stycznia za pośrednictwem platformy społecznościowej Google+ możecie wciąć udział w interaktywnej debacie o przyszłości Europy. Jej głównym gościem będzie wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viviane Reding!

Unia optymistyczna (2014-01-10)

Europejczycy z nadzieją patrzą w przyszłość – ponad połowa respondentów najnowszego Eurobarometru uważa, że sytuacja gospodarcza poprawia się. Rośnie też odsetek osób, które pozytywnie ocenia unijne działania związane z wyjściem z kryzysu. Największe obawy wciąż wzbudza bezrobocie.

Europejski dom - jak zwiększyć zaufanie obywateli UE - przedłużony termin wypełniania ankiet (2014-01-08)

Według najnowszych badań w ramach Unii Europejskiej (UE) zaledwie jedna trzecia z ponad 30 000 respondentów jest przekonana, że jest dobrze poinformowana w kwestii swoich praw, jako obywatela. Zaufanie do Unii Europejskiej stopniowo obniżało się na przestrzeni ostatnich paru lat, pomimo że ogólnie nadal przekracza ono zaufanie obywateli do rządów krajowych.

Fundusze Europejskie 2014-2020 - informacje ogólne (2014-01-07)

Rada Europejska podjęła kluczowe decyzje w sprawie budżetu unijnego na lata 2014-2020. Po zatwierdzeniu ich przez Parlament Europejski Polsce przyznano 72,9 mld euro na realizację polityki spójności. W wyniku przeliczenia cen stałych na bieżące wynegocjowana w lutym kwota wzrosła o ok. 13 proc. i wynosi 82,3 mld euro.

Plany na 2014 rok (2013-12-31)

„Po raz pierwszy od pięciu lat, które minęły pod znakiem światowego kryzysu finansowego, w Unii Europejskiej zaczynają się pojawiać oznaki ożywienia gospodarczego. Są one jednak nieznaczne i mało odczuwalne dla tych, którzy najbardziej ucierpieli wskutek kryzysu, między innymi dla młodych bezrobotnych.

Strona internetowa www.wybory2014.eu (2013-12-30)

Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej Parlamentu Europejskiego poświęconej zbliżającym się wyborom europejskim. Na stronie www.wybory2014.eu można znaleźć najważniejsze informacje dotyczącego Parlamentu Europejskiego, wyborów.

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl