Szukaj aktualności
Znaleziono 2481 wiadomości.
28 stycznia - Dzień Ochrony Danych Osobowych
(2014-01-27)
Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony na dzień 28 stycznia przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Uczniowie z Przewozu poznają Unię Europejską
(2014-01-27)
Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjaliści z Przewozu mieli okazję 27 stycznia 2014 r. wziąć udział w lekcjach europejskich. Młodsi uczniowie w ciągu 45 minut odbyli podróż po wszystkich 28 krajach Unii Europejskiej
Wybory do PE - akcja edukacyjna w szkołach - Trzebiechów
(2014-01-21)
W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra rozpoczął akcję edukacyjną w lubuskich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jako pierwszych odwiedziliśmy uczniów drugich klas Publicznego Gimnazjum w Trzebiechowie.
Polska dekada w UE
(2014-01-20)
W tym roku przypada dziesięciolecie członkostwa Polski w UE. Z tej okazji polskie uczelnie zajmujące się problematyką integracji organizują serię 10 seminariów. Wykłady odbędą się w różnych miastach Polski w ciągu całego roku. Na pierwszy pt. „Bilans polskiego członkostwa w Unii Europejskiej” zapraszamy już w poniedziałek 20 stycznia. Patronat nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Instrumenty polityki spójności - wsparcie dla regionu
(2014-01-17)
24 lutego br. w ramach cyklu Perspektywa finansowa 2014-2020 odbędzie się debata, którą wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra organizuje dla przedstawicieli biznesu, samorządu, uczelni oraz ekspertów. Serdecznie zapraszamy do Regionalnego Centrum Technologii i Wiedzy Interior w Nowej Soli przy ul. Inżynierskiej 8.