Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Znaleziono 2254 wiadomości.

Europejski Zielony Ład oczami młodzieży (2020-10-08)

Europa chce być pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem. Komisja Europejska pod przewodnictwem Ursuli von den Leyen w priorytecie nazwanym Europejski Zielony Ład proponuje szereg kroków

Wsparcie dla Romów (2020-10-08)

- Wielu Romów nadal doświadcza dyskryminacji i rasizmu. Nie możemy tego akceptować – powiedziała komisarz Věra Jourová prezentując dziesięcioletni,

Bałkany coraz bliżej Unii (2020-10-08)

- Obywatele Bałkanów Zachodnich są częścią Europy i ich miejsce jest w Unii Europejskiej – powiedział wiceprzewodniczący KE Josep Borrell prezentując najnowszy pakiet „rozszerzenie” dla regionu oraz Turcji.

3 biliony na pomoc dla firm (2020-10-08)

Komisja Europejska przesłała do konsultacji projekt wniosku w sprawie dostosowania zakresu i przedłużenia do 30 czerwca 2021 r. tymczasowych ram pomocy państwa, przyjętych 19 marca 2020 r.

UE inwestuje w polską sieć badań naukowych (2020-10-08)

Komisja Europejska zatwierdziła inwestycję o wartości ponad 71 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na utworzenie sieci światłowodowej i sprzętu badawczego

Rozpoczął się Tydzień Noblowski (2020-10-06)

W tym tygodniu ogłoszeni zostaną tegoroczni laureaci Nagrody Nobla. Wiemy już, że nagrodę w dziedzinie medycyny otrzymają Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice.

Polsko-niemiecki rajd rowerowy (2020-10-05)

W miniony weekend grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze oraz przedstawiciele punktów informacyjnych sieci Europe Direct z Zielonej Góry i Guben wzięli udział w rajdzie rowerowym na trasie Zielona Góra – Guben

Polskie lotniska dostaną wsparcie (2020-09-30)

Komisja Europejska zatwierdziła polski program pomocy o wartości 32 mln euro, który ma zrekompensować portom lotniczym straty poniesione w związku z pandemią koronawirusa.

Nowoczesna unia celna (2020-09-30)

Służby celne odgrywają kluczową rolę w wychodzeniu z kryzysu związanego z pandemią. Chodzi m.in. o ułatwianie przywozu sprzętu ochronnego, przy jednoczesnym eliminowaniu podrobionych produktów, jak maseczki bez atestu czy sfałszowane leki.

Europa w pigułce (2020-09-30)

Czy możliwe jest żeby jednego dnia zobaczyć Mozaiki Gaudiego, Łuk Triumfalny, Wieżę Eiffla, Bramę Brandenburską, Krzywą Wieżę w Pizie i Zamek Książ w ciągu jednego dnia?

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl