Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Znaleziono 2239 wiadomości.

Dbamy o środowisko – Infolinia dla seniorów (2020-11-03)

Z okazji Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, który przypada w listopadzie, uruchomiamy specjalną Infolinię dla seniorów.

Austriaczka pokieruje EKES (2020-10-30)

Christa Schweng została 33. przewodniczącą Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES). Jest piątą kobietą, która pokieruje organem UE reprezentującym społeczeństwo obywatelskie.

Wynagrodzenia minimalne w całej UE (2020-10-30)

- Wniosek dotyczący odpowiednich minimalnych wynagrodzeń jest ważnym sygnałem, że nawet w czasach kryzysu nie należy zapominać o godnej prac

Zielone Lekcje (2020-10-29)

Rozpoczynamy cykl lekcji on-line dotyczących ochrony środowiska, zmian klimatycznych i ekologicznego stylu życia, które wpisują się w strategię Europejskiego Zielonego Ładu. Zielone lekcje będą dostępne na naszym Facebooku.

Eurobarometr: po pierwsze gospodarka (2020-10-29)

W trudnym okresie pandemii koronawirusa zaufanie do UE pozostaje stabilne, a Europejczycy ufają, że Unia podejmie właściwe decyzje w odpowiedzi na pandemię.

Praca w instytucjach unijnych (2020-10-24)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli odbyły się lekcje europejskie zrealizowane w formie zajęć on-line przez konsultantów Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.

Program prac KE na rok 2021– od strategii do realizacji (2020-10-22)

- Gwarantując, aby Europa poradziła sobie z pandemią i jej niszczycielskimi skutkami, wyciągamy z kryzysu kolejne wnioski.

Przyroda pod presją (2020-10-22)

Stan chronionych siedlisk i gatunków nadal się pogarsza. Odpowiada za to głównie intensywna uprawa rolna, urbanizacja, niezrównoważona gospodarka leśna i zmiany w siedliskach słodkowodnych.

Brama sieciowa monitoruje koronawirusa (2020-10-22)

Europejskie aplikacje mobilne służące do ustalania kontaktów zakaźnych i ostrzegania przed COVID-19 połączy tzw. unijna brama sieciowa.

Skuteczna strategia szczepień i dystrybucji szczepionek (2020-10-20)

W miarę jak Europa uczy się żyć w warunkach pandemii, zasadniczym elementem rozwiązania kryzysu pozostaje opracowanie i szybka dystrybucja na świecie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl