EUROPE DIRECT Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Erasmus+ dlaczego warto (2022-11-16)

 

Pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego promują program Eramus+ na wszystkich wydziałach. W organizację spotkań informacyjnych dla studentów włączyło się Biuro Karier UZ.

Erasmus+ otwiera umysły, poszerza horyzonty. To także wielka przygoda i szkoła życia - przekonuje  Marta Szafrańska-Winiecka promotorka programu Erasmus+ na Uniwersytecie Zielonogórskim.  Na spotkaniu ze studentami z kierunków turystyka i rekreacja oraz logistyka ekspertka od Erasmusa zachęcała do wyjazdów na praktyki zagraniczne. Procedura jest bardzo prosta, a pracownicy uniwersyteckiego Działu Współpracy z Zagranicą służą radą i pomocą. Korzyści są spore: ciekawe znajomości i przyjaźnie na całe życie, znajomość języków obcych i lepszy start na rynku pracy.
Pracownicy Biura Karier UZ i eksperci od Erasmusa+ na UZ planują kolejne spotkania ze studentami. Relacje z zagranicznych praktyk i studiów żaków będą pojawiać się na Facebooku EUROPE DIRECT Zielona Góra. 

O programie 

Erasmus+ to program Unii Europejskiej wspierający wymianę edukacyjną. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Do udziału w programie są zatem uprawnione także instytucje i organizacje publiczne i prywatne wspierające edukację formalną oraz uczenie się pozaformalne i nieformalne osób w każdym wieku. Europejski budżet programu na lata 2021–2027 wynosi 26,2 miliarda euro. Wraz z nową perspektywą finansową poszerzono założenia Erasmusa+, który w rezultacie stał się bardziej innowacyjny i inkluzywny, a także bardziej cyfrowy. Będzie miał też kluczowe znaczenie dla planowanego do 2025 r. utworzenia Europejskiego Obszaru Edukacji, dzięki któremu Unia Europejska zamierza m.in. zapewnić wszystkim młodym ludziom dostęp do edukacji i szkoleń jak najwyższej jakości, umożliwić osobom uczącym się łatwe przemieszczanie się między systemami edukacji w różnych krajach, a także dać im możliwość znalezienia pracy w całej Europie.

Narodową Agencją Programu Erasmus+ i jego realizatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

 

 Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Erasmus+ dlaczego warto

Erasmus+ dlaczego warto
Erasmus+ dlaczego warto
Erasmus+ dlaczego warto
Erasmus+ dlaczego warto

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl