EUROPE DIRECT Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Polsko-niemiecko-belgijski dialog młodzieżowy (2021-10-04)

Rozpoczęły się przygotowania do trójstronnego dialogu młodzieży z Polski, Niemiec i Belgii w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy.

Młodzi Europejczycy będą dyskutować na temat wyzwań stojących przed Europą. Swoje rekomendacje przekażą na interaktywnej platformie konferencji unijnym urzędnikom. We wspólnym projekcie Punktów sieci Europe Direct z Zielonej Góry, Guben i Eupen biorą udział uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie, Robert-Schuman-Institiut w Eupen oraz Pestalozzi Gymnasium w Guben.

W październiku młodzież będzie przygotowywać się w swoich szkołach do dyskusji na trzy tematy: życie w regionie przygranicznym, Europejski Zielony Ład oraz zrównoważony rozwój. W trakcie debaty wyłonione zostaną problemy, które najbardziej interesują młodych ludzi. W listopadzie odbędzie się dyskusja on-line z udziałem ekspertów oraz uczniów ze wszystkich trzech szkół. Dodatkowym zadaniem dla uczestników projektu jest przygotowanie krótkiego filmiku, który będzie wizytówką ich szkoły oraz miasta w którym mieszkają.

Pierwsze zajęcia w szkołach średnich w Dwumieście Gubin-Guben odbyły się na początku października z udziałem konsultantów z Punktów Europe Direct z Zielonej Góry i Guben.

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl