EUROPE DIRECT Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Szlakiem unijnych inwestycji (2021-06-18)

 

Kolejną edycję gry miejskiej rozegrano w Nowej Soli. W zabawie uczestniczyła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli. Projekt wsparł punkt Europe Direct Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wkp.

Na trasie gry zorganizowano osiem punktów kontrolnych,  w których trzeba było rozwiązać zadania i zdobyć punkty. Liczył się refleks, spostrzegawczość i sprawność fizyczna. Niektóre z pytań nawiązywały do europejskich bajek, symboli europejskich stolic i inwestycji nowosolskich.

Przy pewnych zadaniach należało wykazać się też słuchem muzycznym i znajomością sztuki origami. Na koniec uczestnicy zabawy  ułożyli hasło – Europa to My. Celem gry była popularyzacja wiedzy o inwestycjach dofinansowanych z środków europejskich w Nowej Soli.  Edukacja europejska w terenie w formie współzawodnictwa zaktywizowała do niekonwencjonalnych działań  siedem drużyn z   Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli. Dzięki temu młodzież bardziej zaangażowała się w tematykę europejska oraz poznawała topografię miasta.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Szlakiem unijnych inwestycji

mw
Szlakiem unijnych inwestycji
mw
Szlakiem unijnych inwestycji
mw
Szlakiem unijnych inwestycji
mw
Szlakiem unijnych inwestycji

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl