Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Jak się zapisać na szczepienie przeciw COVID-19? Rusza rejestracja (2021-01-14)

Rusza rejestracja

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Jak się zarejestrować na szczepienie? Możliwości są trzy:

Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię 989 i podasz swój numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji można wybrać termin oraz miejsce szczepienia. Na twój numer telefonu zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko twojego adresu. Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS.

Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - jest taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla ciebie datę i lokalizację.

 UWAGA! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ (989), bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. 

W wybranym przez ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ (989). Konsultanci pomogą ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko ciebie z terminem, który ci pasuje.

Jeśli masz między 18 a 69 lat

Jeśli jesteś w tym przedziale wiekowym od 15 stycznia możesz zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. Jeśli to zrobisz, gdy tylko ruszą szczepienia dla twojej grupy wiekowej, dostaniesz maila z informacją.

Jak to zrobić?

  • Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu)
  • Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia
  • Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie
  • Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie
  • Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin. Jak to zrobić? Obowiązują trzy możliwości podane powyżej

 WAŻNE! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.

źródło: Polskie Radio

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl