Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

32 mln euro dla Lubuskiego (2020-11-23)

Komisja Europejska przekierowuje 32 mln euro z funduszy polityki spójności na pomoc Polsce w radzeniu sobie ze skutkami kryzysu poprzez modyfikację Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego. Część pieniędzy posłuży sfinansowaniu projektu bonów dla małych i średnich firm, większość – na sprzęt medyczny i inne potrzeby służby zdrowia w czasie pandemii COVID-19.

Komisarz do spraw spójności i reform Elisa Ferreira powiedziała: - Cieszę się, że z pomocą UE województwo lubuskie udostępnia niezwykle potrzebne zasoby do walki z kryzysem. Czekając na wprowadzenie szczepionki, musimy robić, co w naszej mocy, by wspierać tych najbardziej dotkniętych skutkami pandemii i ułatwiać odbudowę gospodarki.

Kwota 10 mln euro zostanie przeznaczona na realizację lubuskiego projektu bonów dla małych i średnich przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych negatywnymi skutkami koronawirusa. Kolejnych 10 mln euro pokryje zakup respiratorów i sprzętu medycznego. Pozostała część środków będzie przeznaczona dla szpitali oraz podmiotów działających w obszarze opieki społecznej i posłuży wsparciu wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne pracowników.

Zmiany te są możliwe dzięki wyjątkowej elastyczności w ramach inicjatywy inwestycyjnej w odpowiedzi na koronawirusa (CRII) oraz inicjatywy inwestycyjnej „plus” w odpowiedzi na koronawirusa (CRII+), które umożliwiają państwom członkowskim wykorzystanie funduszy polityki spójności do wspierania sektorów najbardziej dotkniętych skutkami pandemii, takich jak opieka zdrowotna, MŚP i rynki pracy.

Więcej informacji na temat pakietów CRII można znaleźć na specjalnej tablicy danych na temat koronawirusa

Żródło: ec.europa.eu

Foto: AdobeStock

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl