Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Płazy i gady pod ochroną (2020-08-26)

Tym razem różne gatunki płazów i gadów występujących w Polsce poznawały dzieci na ostatnich już warsztatach ekologicznych w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze. Partnerem wydarzenia był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct  Zielona Góra.

Przez cały sierpień ponad 60. dzieci uczestniczyło w warsztatach ekologicznych poznając fascynujący świat przyrody. Na zajęciach pt. „Płazy i gady  - jak chronić naszych małych przyjaciół” dzieci poznały dział zoologii czyli herpetologię badającą płazy i gady. Mogły obserwować w akwariach  żółwie lądowe Suzi i Tolę  , pytona Zuzę i żółwia wodnego Luzaka. W Polsce żyje 19 gatunków płazów i 11 gatunków gadów. Dzieci uczyły się rozróżniać gady od płazów poznając ich budowę.

Zarówno w Polsce jak i na całym świecie płazy są zaliczane do zwierząt najbardziej zagrożonych wymieraniem. Choć krajowe prawo obejmuje ochroną wszystkie gatunki płazów i gadów, nie minimalizuje to zagrożeń, jakie na nie czyhają. Europejscy eksperci twierdzą, że pośród najważniejszych czynników siejących spustoszenie wśród płazów i gadów należy wymienić niszczenie naturalnych siedlisk tych gatunków przez człowieka, zmiany klimatu, zanieczyszczenia oraz obecność gatunków inwazyjnych.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Płazy i gady pod ochroną

Płazy i gady pod ochroną
Płazy i gady pod ochroną
Płazy i gady pod ochroną

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl