Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Filmowe wakacje z Mikołajkiem (2020-08-20)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury Filią w Starym Kisielinie zaprosili rodziny z dziećmi na spotkanie z  familijnym kinem francuskim w letnim klimacie w ramach cyklu „Filmowy wtorek z  Unią Europejską”. W ramach wydarzenia, które miało miejsce 18 sierpnia w sali widowiskowej w Pałacu w Starym Kisielinie zaprezentowany został film „Wakacje Mikołajka” w reżyserii Laurenta Tirarda na podstawie bestselerowej książki Rene Goscinny’ego i  Jean-Jacquesa Sempego.

O filmie

„Wakacje Mikołajka” to pełna uroku i humoru ekranizacja opowiadań autorstwa Rene Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempego, które od 50-ciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dla kolejnych pokoleń. W polskiej wersji językowej, jako rodzice Mikołajka występują Agata Kulesza i Tomasz Kot.

Z ostatnim szkolnym dzwonkiem Mikołajek wraz z rodzicami i babcią wyrusza na upragnione wakacje nad morze. Na malowniczych plażach pensjonatu Rybitwa chłopiec szybko pozna nowych, oddanych przyjaciół. Wśród nich znajdzie się: Błażej, który nie jest na wakacjach, bo  jest miejscowy, Fortunant- łakomczuch, potrafiący zjeść dosłownie wszystko, Dżodżo, którego akcent rozbawia do łez, płaczliwy Kryspian, a także przemądrzalec Kosma. Dla ich wesołej paczki każdy dzień to doskonała okazja do nowych przygód. Wakacje skomplikują się jednak, gdy do grona małych rozrabiaków dołączy pierwsza dziewczynka- małomówna Izabela. Mikołajek , jak zwykle wierny swojej szkolnej miłości- Jadwini, zrobi wszystko, by pozbyć się niechcianej towarzyszki. Zanim sprawa znajdzie swój finał, nasi bohaterowie przeżyją wakacje, których oni, i dorośli już nigdy nie zapomną.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Filmowe wakacje z Mikołajkiem

Filmowe wakacje z Mikołajkiem
Filmowe wakacje z Mikołajkiem
Filmowe wakacje z Mikołajkiem
Filmowe wakacje z Mikołajkiem

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl