Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Nowy rozdział w historii członkostwa Polski w UE (2020-07-21)

- Otwieramy nowy rozdział w historii członkostwa Polski w Unii Europejskiej - podkreślił po powrocie z unijnego szczytu premier Mateusz Morawiecki. W ocenie szefa rządu w najbliższej 7-latce budżetowej Polska ma możliwość dogonienia państw, które wydawały się poza zasięgiem.

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej zorganizowanej w KPRM po jego powrocie z Brukseli mówił m.in. o funduszu odbudowy, który - jak zaznaczył - oznacza dodatkowe, ogromne pieniądze dla Polski.

Wskazał, że są pieniądze na rozwój, na polską infrastrukturę, a także na wyrównywanie dopłat dla rolników, na rozwój obszarów wiejskich oraz na regiony najmniej zamożne.

"W tej końcówce były różne zwroty i jeszcze na samym końcu oprócz środków, które wynegocjowaliśmy, mamy jeszcze 3 mld zł dodatkowo na rozwój obszarów mniej zamożnych, tam gdzie te środki są najbardziej potrzebne. Otwieramy nowy rozdział w historii członkostwa Polski w Unii Europejskiej"

- dodał szef rządu.

Zdaniem premiera to rozdział nie tylko, gdy Polska jest pełnoprawnym i współdecydującym członkiem UE, lecz także rozdział ogromnych szans.

W najbliższej siedmiolatce mamy rzeczywiście ogromne możliwości doganiania tych - przynajmniej tych najbogatszych z południa Europy - którzy jeszcze niedawno wydawali się poza naszym zasięgiem"

- ocenił Mateusz Morawiecki.

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl