Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Szwecja na wesoło (2019-11-25)

Biblioteka Obcojęzyczna w Zielonej Górze wspólnie z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra serdecznie zapraszają na Wieczór szwedzki - „Szwecja na  wesoło”, który odbędzie się 4 grudnia br. (środa) w sali im. Janusza Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze. Będzie się można dowiedzieć wielu ciekawostek na temat szwedzkiego stylu życia, kultury i  poczucia humoru.

Program:

godz. 17.00-17.30 - Spotkanie z Katarzyną Jaworską, podróżniczką (biuro podróży Exodus) na  temat szwedzkich ciekawostek oraz prezentacja multimedialna „Szwecja na wesoło”.

godz. 17.30-19.30 - pokaz filmu „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” (komedia, 2013, reż. Felix Herngren) - ekranizacja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona.

Jest to opowieść o życiowej podróży szwedzkiego Forresta Gumpa po ostatnich stu latach losów świata (zakupiono ponad milion egzemplarzy książki w samej Skandynawii!). Historia Allana Karlssona, który ucieka z domu opieki w setne urodziny, wierząc, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa. Wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Dowiadujemy się, że Allan podróżował po całym świecie i wykonując tajne misje, zawierał, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alberta Einsteina. Ucieczka jest początkiem jego ostatniej i  najbardziej emocjonującej przygody. Allan Karlsson znajduje walizkę wypakowaną po brzegi należącymi do narkotykowego bossa pieniędzmi, którą bez wahania kradnie...

Film odniósł ogromny międzynarodowy sukces, będąc wyświetlanym na ekranach w ponad 40  krajach, zarabiając ponad 52 milionów dolarów i stając się dzięki temu trzecim najlepiej zarabiającym szwedzkim filmem w historii.

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy dla grup zorganizowanych, tel.: 68 4532638 (Biblioteka Obcojęzyczna).

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl