Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Unia dla Eko - konferencja ekologiczna (2019-11-19)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z młodzieżową Agencją Informacyjna Maika zorganizowali na Uniwersytecie Zielonogórskim konferencję ekologiczną „Unia dla eko – Eko świat zaczyna się w twojej głowie”. W spotkaniu uczestniczyło blisko stu młodych lubuszan zainteresowanych tematyką ochrony środowiska i ekologii. W spotkaniu udział wzięli: Grzegorz Maćkowiak asystent Elżbiety Rafalskiej- posłanki do Parlamentu Europejskiego z okręgu 13 (obejmującego województwo zachodniopomorskie i lubuskie), Marek Surmacz- Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Mariusz Herbut- Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej oraz Wojciech Grochola- Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Komisja Europejska pod przewodnictwem Ursuli von den Leyen w swoim programie na  najbliższe lata kładzie duży nacisk na tematykę związaną z ekologią i realizacją pragnienia Europejczyków aby żyć na kontynencie w naturalnych i zdrowych warunkach. Pierwszym z  sześciu wyzwań nowej Komisji Europejskiej w latach 2019-2024 jest Europejski Zielony Ład. Europa, dzięki podejmowanym działań ma stać się pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu.

Podczas konferencji organizatorzy przybliżyli młodzieży, jakie są kierunki polityki ekologicznej Unii Europejskiej, dokąd zmierza Eko-Unia, jakie działania w zakresie ochrony środowiska podejmowane są na szczeblu krajowym. Zachęcaliśmy młodzież do dyskusji o tym, jakie ekologiczne wyzwania stoją przed nami i co możemy zrobić, aby na świecie zdrowiej się żyło.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Unia dla Eko - konferencja ekologiczna

Unia dla Eko - konferencja ekologiczna
Unia dla Eko - konferencja ekologiczna
Unia dla Eko - konferencja ekologiczna
Unia dla Eko - konferencja ekologiczna

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl