Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Z seniorami o kulturze krajów UE (2019-10-09)

Z okazji XXI Lubuskiego Tygodnia Seniora Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizował zajęcia dla seniorów przebywających w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze. W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję poznać tradycje i  kulturę krajów tworzących Unię Europejską.

Podczas warsztatów odbyliśmy podróż po wszystkich 28 krajach Zjednoczonej Europy poznając najważniejsze zabytki, zwyczaje oraz kuchnię poszczególnych państw członkowskich. Konsultanci zachęcali seniorów do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z  podróżami po Europie oraz wspomnieniami związanymi z integracją Polski z Unią Europejską.

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze otwarty został w 1977 r. W domu mieszka ponad 180 podopiecznych w podeszłym wieku oraz przewlekle chorych. Na rzecz Domu, obok wykwalifikowanej kadry pracowniczej, aktywnie działa Samorząd Mieszkańców i  Koło Kombatanckie. Dyrekcja oraz pracownicy starają się zaspokoić potrzeby bytowe i  zdrowotne mieszkańców a także wpływać na rozwój ich osobowości i pasji kulturalnych. W  Domu działa aktywnie Chór "Sami Swoi" i grupy terapii zajęciowej. szeroko rozwinięta jest współpraca z uczniami zielonogórskich szkół i przedszkoli.

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl