Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Eko rajd (2019-09-23)

Z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego kulminacją jest Dzień Bez Samochodu obchodzony zawsze 22. września grupa uczniów pierwszej klasy z II Liceum Ogólnokształcącego wraz z rodzicami wzięła udział w eko rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.

Wybór szkoły nie był przypadkowy- liceum przy ul. Francuskiej od lat promuje ekologię i  zdrowy styl życia. Trasa wycieczki wiodła zielonogórskimi ścieżkami od Ogrodu Botanicznego, przez Jędrzychów aż do Kiełpina. Rajd zakończył eko quiz oraz integracyjne ognisko.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września (obchody zawsze przypadają w okresie od 16 do 22 września). Zwieńczeniem obchodów jest Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada w ostatnim dniu tj.  22  września. Tego dnia w miastach wyznaczane są strefy zarezerwowane wyłącznie dla  ruchu pieszego, rowerowego i transportu publicznego.  

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcenie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Konkretnie chodzi o wybieranie ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i  inteligentna”. Jest to już 18. edycja wydarzenia.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to pomysł, który w życie w 2002 roku wprowadziła Komisja Europejska. Już pierwsza edycja przyciągnęła ponad 400 samorządów z  23  krajów, a w kolejnych latach liczba chętnych wzrosła (do akcji włączyła się m.in. Rosja, Korea Południowa, Wenezuela czy Wietnam). W akcji od początku bierze również udział Polska.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Eko rajd

Eko rajd
Eko rajd
Eko rajd
Eko rajd

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl