Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Wakacje z krajami Beneluksu (2019-08-19)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury Filią w Starym Kisielinie organizuje przez cały sierpień cykl wakacyjnych spotkań z wybranymi krajami Unii Europejskiej. Co poniedziałek w  przypałacowym parku w Starym Kisielinie dzieci mogą poznać kulturę i tradycje krajów członkowskich. Podczas dzisiejszego spotkania odwiedziliśmy kraje Beneluksu.

Skąd się wzięła nazwa Beneluks? Kto wymyślił sympatyczne Smerfy? Dlaczego w Holandii jest tyle kanałów i wiatraków? Jak nazywają się tradycyjne holenderskie drewniane klapki i ile kilometrów ma granica Luksemburga? Dlaczego Maneken Pis jest symbolem Brukseli? W jaki sposób uczniowie z Holandii świętują zakończenie roku szkolnego i czym podróżuje w ich kraju Święty Mikołaj? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi z  grupą blisko 50 dzieci, które bawiąc się poznawały kulturę Belgii, Holandii i Luksemburga. W ramach dzisiejszych zajęć zaprosiliśmy również dzieci do przygotowania filcowych tulipanów symbolizujących Holandię. W kąciku kulinarnym można było skosztować tradycyjnej belgijskiej czekolady w  formie owocowego founde. 

W przyszły poniedziałek zapraszamy na ostatnie zajęcia, które będą odkrywały tradycje krajów skandynawskich: Danii, Finlandii oraz Szwecji. Nie zabraknie inspiracji klockami lego, postaci z bajek Andersena oraz Muminków i bohaterów książek Astrid Lindgren. Początek o godzinie 10.00

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Wakacje z krajami Beneluksu

Wakacje z krajami Beneluksu
Wakacje z krajami Beneluksu
Wakacje z krajami Beneluksu
Wakacje z krajami Beneluksu

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl