Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Kraje niemieckojęzyczne odkryte (2019-08-12)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury Filią w Starym Kisielinie organizuje przez cały sierpień cykl wakacyjnych spotkań z wybranymi krajami Unii Europejskiej. Co poniedziałek w  przypałacowym parku w Starym Kisielinie dzieci mogą poznać kulturę i tradycje krajów członkowskich. Podczas dzisiejszego spotkania odwiedziliśmy Niemcy oraz Austrię.

Skąd się wzięła nazwa firmy Mercedes, gdzie wytwarzany jest słynny tort Sachera, skąd się wzięły frankfurterki, jakie są ulubione słodycze niemieckich dzieci, czym zajmował się Gutenberg i dlaczego Mozart nazywany był cudownym dzieckiem - to tylko niektóre pytania na jakie szukaliśmy odpowiedzi z  grupą blisko 50 dzieci, które bawiąc się poznawały kulturę krajów niemieckojęzycznych Unii Europejskiej. W ramach dzisiejszych zajęć zaprosiliśmy również dzieci do przygotowania tradycyjnej niemieckiej przekąski: bratwursta oraz popularnego letniego napoju apfelschorle czyli soku jabłkowego połączonego z mocno gazowaną wodą i lodem.

W przyszły poniedziałek zapraszamy na zajęcia, które będą odkrywały tradycje krajów Beneluksu: Belgii, Holandii i Luksemburga. W trakcie warsztatów kulinarnych będzie przygotowane czekoladowe founde. Wszystkich uczestników zapraszamy również na warsztaty rękodzieła: będzie można wykonać filcowego tulipana- symbol Holandii. Początek o godzinie 10.00

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Kraje niemieckojęzyczne odkryte

Kraje niemieckojęzyczne odkryte
Kraje niemieckojęzyczne odkryte
Kraje niemieckojęzyczne odkryte
Kraje niemieckojęzyczne odkryte

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl