Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte (2019-08-06)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury Filią w Starym Kisielinie organizuje przez cały sierpień cykl wakacyjnych spotkań z wybranymi krajami Unii Europejskiej. Co poniedziałek w  przypałacowym parku w Starym Kisielinie dzieci mogą poznać kulturę i tradycje krajów członkowskich. Podczas pierwszego spotkania odwiedziliśmy słoneczną Hiszpanię i  Portugalię.

Co to jest paella i jak naprawdę wygląda tortilla w Hiszpanii, dlaczego dorsz jest narodową rybą Portugalczyków, czego dotyczą pieśni fado i na jakich stadionach trenują sztandarowe kluby piłkarskie z Półwyspu Iberyjskiego, jaki kierunek w malarstwie stworzył Picasso i kto zaprojektował logo Chupa-Chups- to tylko niektóre pytania na jakie szukaliśmy odpowiedzi z  grupą blisko 50 dzieci, które bawiąc się poznawały kulturę Hiszpanii i Portugalii. Zaprosiliśmy również dzieci do samodzielnego przygotowania tradycyjnej hiszpańskiej sangrii, oczywiście w wersji dostosowanej dla dzieci: tradycyjne wino zostało zastąpione aromatycznym sokiem owocowym.

W przyszły poniedziałek zapraszamy na zajęcia, które będą odkrywały tradycje Niemiec i  Austrii. Podczas gier i zabaw poznamy kulturę tych krajów a w trakcie warsztatów kulinarnych przygotujemy tradycyjnego bratwursta i apfelsaftschorle. Początek o godzinie 10.00

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte

Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte
Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte
Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte
Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl