Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Polsko-niemiecki rajd rowerowy po obu stronach Nysy Łużyckiej (2019-05-09)

 

Wypuszczeniem kilkudziesięciu żółto-niebieskich balonów symbolizujących kolory flagi Unii Europejskiej rozpoczęliśmy trzydniowy polsko-niemiecki rajd rowerowy. Impreza dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze oraz Gimnazjum Humboldta w Cottbus organizowana jest z okazji Dnia Europy, który przypada 9. maja oraz 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.


Pierwszego dnia rajdu uczniowie z Polski i Niemiec rowerami podróżują w stronę granicy polsko-niemieckiej, by po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów spotkać się przy Ratuszu Miejskim w Guben.
Młodzież w trakcie całego rajdu będzie miała możliwość poznać się wzajemnie i wspólnie spędzić aktywnie czas. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji m.in. zajęcia sportowe, grę miejską, zwiedzanie dwumiasta Gubin-Guben, integracyjne ognisko przy dźwiękach europejskich przebojów. Ostatniego dnia młodzież posadzi różę w ogrodzie w Forst, która będzie symbolizować 15 rocznicę członkostwa Polski w UE. Podobna akcja miała miejsce 5 lat temu z okazji okrągłej 10-tej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Tegoroczny polsko-niemiecki rajd rowerowy po obu stronach Nysy Łużyckiej to już trzeci taki rajd z udziałem młodzieży z partnerskich szkół z Zielonej Góry i Cottbus. Organizację wydarzenia wspierają Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct z Zielonej Góry oraz Guben.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Polsko-niemiecki rajd rowerowy po oby stronach Nysy Łużyckiej

Polsko-niemiecki rajd rowerowy po oby stronach Nysy Łużyckiej
Polsko-niemiecki rajd rowerowy po oby stronach Nysy Łużyckiej
Polsko-niemiecki rajd rowerowy po oby stronach Nysy Łużyckiej

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl