Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Dzień Europy w Dwumieście (2019-04-16)

9 maja 2019 r. miasta Słubice i Frankfurt nad Odrą po raz dziewiąty świętować będą Dzień Europy organizując z tej okazji transgraniczne wydarzenie. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra już szósty raz będzie współorganizatorem wydarzeń zaplanowanych w Dwumieście. W tym roku współorganizujemy symulację obrad Parlamentu Europejskiego dla młodzieży z Polski i Niemiec o przyszłości Unii Europejskiej. Inauguracja tegorocznych obchodów odbędzie się przed Collegium Polonicum w Słubicach odegraniem hymnu Unii Europejskiej przez Brandenburską Orkiestrę Państwową z  Frankfurtu nad Odrą.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi „Europejskie spotkania w Dwumieście”. Tego dnia w  Słubicach i Frankfurcie nad Odrą odbędzie się blisko 40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta.

W programie znajdzie się wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Dla najmłodszych: warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne i cyrkowe oraz gry i zabawy dotyczące Europy i  Unii Europejskiej. Dzieci szkolne mogą spróbować swych sił w konkursach wiedzy o Polsce, Niemczech oraz UE a niemieccy uczniowie będą mogli wziąć udział w lekcji języka polskiego . Młodzież zapraszamy do udziału w wykładach i dyskusjach z ekspertami na temat bieżącej sytuacji w Unii Europejskiej.

Głównym punktem programu Dnia Europy 2019 będzie symulacja posiedzenia Parlamentu Europejskiego dla młodzieży z Polski i Niemiec. Uczniowie będą mieli okazję poznać funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego „od kuchni” i przekonać się jaki wpływ na codzienne życie mieszkańców Zjednoczonej Europy mają decyzje podejmowane na posiedzenia parlamentu w Strasburgu i Brukseli. Symulacja zakończy się debatą plenarną z udziałem publiczności.

Zapraszamy do udziału w słubicko-frankfurckim wydarzeniu. Wszystkie działania podczas obchodów Dnia Europy będą dwujęzyczne (polsko-niemieckie).

Program ze wszystkimi wydarzeniami Dnia Europy znajduje się poniżej.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Program Dzień Europy 2019 Program Dzień Europy 2019 2019-04-16 08:44
Monika Kujawska - Marszałek
1.08MB Program Dzień Europy 2019 pobierz

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl