Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

O Parlamencie Europejskim z młodzieżą (2019-02-09)

Pierwsze w tym roku lekcje o Parlamencie Europejskim i zbliżających się majowych wyborach do tej unijnej instytucji zostały zorganizowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Henrykowie. Celem zajęć było przybliżenie zadań Parlamentu Europejskiego i jego wpływu na codzienne życie obywateli Unii Europejskiej oraz zachęcenie młodych ludzi do aktywnego działu w życiu publicznym.

Podczas zajęć przedstawiono historię Parlamentu Europejskiego i jego główne zadania. Młodzież z ostatnich klas technikum dowiedziała się jak wygląda codzienna praca posłów w Parlamencie Europejskim i jaki wpływ mają decyzje podejmowane w Brukseli czy Strasburgu na ich  codzienne życie. Przedstawiliśmy też zasady wyborów do Parlamentu Europejskiego w  Polsce.

Cykl zajęć dotyczących Parlamentu Europejskiego jest realizowany przez nasz Punkt od  początku tego roku do maja 2019 r. we wszystkich szkołach średnich i uczelniach wyższych z województwa lubuskiego i skierowany jest do młodzieży powyżej 17 roku życia. Zajęcia prowadzone są na terenie szkoły i są bezpłatne. W celu umówienia się na lekcje europejskie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z konsultantami naszego Punktu.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

O Parlamencie Europejskim z młodzieżą

O Parlamencie Europejskim z młodzieżą
O Parlamencie Europejskim z młodzieżą
O Parlamencie Europejskim z młodzieżą
O Parlamencie Europejskim z młodzieżą

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl