EUROPE DIRECT Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

European Youth Event – EYE 2014 (2013-10-08)

W związku ze zbliżającymi się wyborami europejskimi, które odbędą się w maju 2014 roku, Parlament Europejski organizuje European Youth Event – EYE 2014, którego celem jest polityczne, społeczne i kulturowe aktywizowanie europejskiej młodzieży. Projekt EYE 2014 to spotkanie grup młodzieży między 16 a 30 rokiem życia, które odbędzie się w dniach 9-11 maja 2014 r. w Strasburgu. W jego trakcie młodzież ze wszystkich krajów UE będzie debatować nad przyszłością Unii, a celem spotkania jest znalezienie kreatywnych rozwiązań dla aktualnie nurtujących społeczeństwa Europy pytań i problemów.

Parlament Europejski pragnie dać młodzieży europejskiej nie tylko szansę na współtworzenie europejskiej rzeczywistości oraz zebranie nowych doświadczeń w obszarze polityki, ale dzięki mniej formalnemu programowi kulturalnemu umożliwić również integrację młodych ludzi z różnych krajów UE i wzajemną wymianę doświadczeń. Spotkanie będzie też doskonałą okazją do poprawienia znajomości języków obcych.

Z racji dużych nakładów finansowych związanych z organizacją tego wydarzenia Parlament Europejski nie może zapewnić pokrycia kosztów pobytu wszystkich zainteresowanych grup. Dlatego też, zwracamy się do uczelni, szkół i organizacji młodzieżowych z prośbą o finansowe wsparcie młodzieży chętnej do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Mamy również nadzieję, że włączą się Państwo w zachęcanie młodych ludzi w Polsce do uczestnictwa w EYE2014 i pomogą rozpowszechnić informacje o tym wydarzeniu.

W załączeniu znajdą Państwo broszurę informacyjną, która przybliży szczegóły EYE 2014, podając zasady i terminy zgłaszania uczestnictwa (w październiku 2013 zostanie uruchomiona strona internetowa z bieżącymi wiadomościami na temat projektu). Biuro Informacyjne PE w Polsce z przyjemnością udzieli dodatkowych informacji. Liczymy, że zechcą Państwo zaangażować się w EYE 2014, który będzie doskonałą szansą dla młodych ludzi z Polski, aby przedstawić swoje pomysły i poglądy na rozwiązanie najważniejszych europejskich problemów. W przypadku gdyby nie byli państwo w stanie wesprzeć finansowo wyjazdu grupy młodzieży prosimy o przekazywanie możliwie wielu osobom i organizacjom informacji o projekcie EYE 2014.

Kontakt: 

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
ul. Jasna 14/16a
00-041 Warszawa
tel: +48 22 595 24 70
fax: +48 22 595 24 80
e-mail:

 

Więcej Informacji poniżej:

EYE 2014

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl