Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego IX kadencji (2019-2024)

Europosłowie z Okręgu nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
 
photo                                          photo
Elżbieta Rafalska  EKR - PiS                                  Joachim Brudziński EKR - PiS
 
 
photo                                            photo
 
Bogusław Liberadzki  S&D SLD                                Bartosz Arłukowicz EPL - PO
 
 
 
 

Okręg nr 1 - woj. pomorskie

 .

photoMagdalena Adamowicz
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 1 - woj. pomorskie
Partia krajowa: Niezależna

Komisja:
Transportu i Turystyki


https://adamowiczmagdalena.pl/

photoAnna Fotyga
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 1 - woj. pomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Spraw Zagranicznych; Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony


http://fotyga.pl/

photoJanusz Lewandowski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 1 - woj. pomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej

Komisja:
Budżetowa


http://januszlewandowski.pl/

 
 
 .

Okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie

 .

photoRadosław Sikorski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Spraw Zagranicznych; Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony

photoKosma Złotowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Transportu i Turystyki; Petycji


http://kosmazlotowski.eu

 
 .

Okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie

 .

photoTomasz Frankowski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Kultury i Edukacji

photoKarol Karski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Kwestor Parlamentu Europejskiego

Komisja:
Spraw Zagranicznych ; Podkomisja Praw Człowieka

photoKrzysztof Jurgiel
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 
 
 .

Okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego

 .

photoRobert Biedroń
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Wiosna
Wiceprzewodniczący Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia

Komisja:
Budżetowa; Praw Kobiet i Równouprawnienia  

photoWłodzimierz Cimoszewicz
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Spraw Zagranicznych

photoRyszard Czarnecki
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodniczący Komisji Petycji

Komisja:
Rozwoju; Kontroli Budżetowej; Petycji; Podkomisja Praw Człowieka


http://www.ryszardczarnecki.pl/

photoAndrzej Halicki
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

photoDanuta Hübner
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Handlu Międzynarodowego; Gospodarcza i Monetarna


http://danuta-huebner.pl/

photoJacek Saryusz-Wolski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Spraw Zagranicznych


http://saryusz-wolski.pl

 
 
 .

Okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)

 .

photoAdam Bielan
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów


http://www.bielan.pl/

photoJarosław Kalinowski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)
Partia krajowa: Polskie Stronnictwo Ludowe

Komisja:
Rolnictwa i Rozwoju Wsi


http://www.kalinowski.pl/

photoZbigniew Kuźmiuk
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Budżetowa


http://zbigniewkuzmiuk.pl/

 
 .

Okręg nr 6 - woj. łódzkie

 .

photoMarek Belka
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 6 - woj. łódzkie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Gospodarcza i Monetarna

photoJoanna Kopcińska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 6 - woj. łódzkie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

photoWitold Waszczykowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 6 - woj. łódzkie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych

Komisja:
Spraw Zagranicznych; Podkomisja Praw Człowieka; Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony

 
 .

Okręg nr 7 - woj. wielkopolskie

 .

photoEwa Kopacz
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Członkini Prezydium

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

photoZdzisław Krasnodębski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii


http://zdzislawkrasnodebski.eu/

photoLeszek Miller
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

photoAndżelika Możdżanowska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rozwoju Regionalnego; Praw Kobiet i Równouprawnienia

photoSylwia Spurek
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Wiosna

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

 
 
 .

Okręg nr 8 - woj. lubelskie

 .

photoKrzysztof Hetman
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 8 - woj. lubelskie
Partia krajowa: Polskie Stronnictwo Ludowe
Wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego

Komisja:
Rozwoju Regionalnego


http://krzysztofhetman.pl/

photoElżbieta Kruk
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 8 - woj. lubelskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Komisja Rozwoju Regionalnego

photoBeata Mazurek
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 8 - woj. lubelskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

 
 
 .

Okręg nr 9 - woj. podkarpackie

 .

photoElżbieta Łukacijewska
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 9 - woj. podkarpackie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Transportu i Turystyki; Praw Kobiet i Równouprawnienia


http://www.lukacijewska.pl/

photoTomasz Poręba
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 9 - woj. podkarpackie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Transportu i Turystyki


http://www.tomaszporeba.pl/

photoBogdan Rzońca
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 9 - woj. podkarpackie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Budżetowa

 
 
 .

Okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie

 .

photoRóża Thun
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Wiceprzewodnicząca Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów


http://www.rozathun.pl/

photoPatryk Jaki
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

photoAdam Jarubas
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Polskie Stronnictwo Ludowe

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

photoRyszard Legutko
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Członek Konferencji Przewodniczących

Komisja:
Kontroli Budżetowej; Gospodarcza i Monetarna; Kultury i Edukacji; Spraw Konstytucyjnych


http://www.rlegutko.pl/

photoBeata Szydło
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych

photoDominik Tarczyński
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Handlu Międzynarodowego

 
 
 .

Okręg nr 11 - woj. śląskie

 .

photoMarek Balt
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności


http://marekbalt.info/

photoJerzy Buzek
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii


http://buzek.pl/

photoIzabela Kloc
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

photoŁukasz Kohut
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Wiosna

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

photoJan Olbrycht
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Budżetowa


http://www.janolbrycht.pl/

photoGrzegorz Tobiszowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

photoJadwiga Wiśniewska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych


http://www.jadwigawisniewska.pl/

 
 
 .

Okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie

 .

photoJarosław Duda
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych

photoBeata Kempa
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rozwoju

photoJanina Ochojska
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: bezpartyjna

Komisja:
Rozwoju


www.jankaochojska.pl

photoAnna Zalewska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

 
 
 .

Okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie

 .

photoBartosz Arłukowicz
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

photoJoachim Brudziński
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

photoBogusław Liberadzki
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Transportu i Turystyki


http://www.liberadzki.pl/

photoElżbieta Rafalska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych; Praw Kobiet i Równouprawnienia

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl